photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10


Aktualności

 

Jesienią na SGGW dużo się dzieje !

 

• Nasza drużyna dynamicznie się rozrosła, pozyskaliśmy 10 nowych członków, rekrutujemy kolejnych specjalistów do projektu żywieniowego

• Zaznaczyliśmy również swoją obecność w Połtawskiej Państwowej Akademii Rolniczej podczas III Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Praktycznej: „Formułowanie i rozwój procesów integracyjnych w rolnictwie”

i co najważniejsze: wkraczamy w kolejny sezon przygotowań do finału Sife Polnad 2012

 

Nowi członkowie a wraz z nimi świeże pomysły, oto kilka z nich:

Science Generation

Projekt autorstwa Alexandra Tokareva zakłada przeprowadzenie ogólnopolskiego konkursu naukowego dla studentów. Zadaniem jego uczestników będzie nadesłanie pracy naukowej przygotowanej w jednej z kategorii: ekologia, energetyka, biologia, chemia, fizyka, technika, programowanie i nauki o środowisku. Spośród wszystkich zgłoszeń zostaną wybrane najlepsze, które wezmą udział w finale.

Do jury konkursu finałowego zaproszeni zostaną przedstawiciele świata nauki z branż zaliczanych do kategorii prac konkursowych. Studenci zaprezentują swoje pomysły na rozwiązania nowatorskie w poszczególnych dziedzinach. Otrzymają również szansę na nawiązanie współpracy ze światem nowoczesnych technologii oraz biznesu. Najbardziej atrakcyjne koncepcje będą mogły zostać dopracowane a następnie realizowane.

Ireneusz Młynarski natomiast zaproponował drużynie realizację projektu o roboczej nazwie „Zdrowa firma” .

Plany są ambitne: chcemy zmienić złe nawyki żywieniowe pracowników w pracy, a docelowo także i ich rodzin. Wszystko poprzez propagowanie zdrowej i świeżej żywności, która mimo, że na szeroką skalę jest ogólnodostępna, bywa pomijana.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) racjonalne odżywianie może wpływać na wzrost wydajności pracy aż o 20%, z drugiej strony zaś nieodpowiednia dieta i bazowanie na gotowych potrawach typu fast-food ma olbrzymi wpływ na występowanie nadwagi a w skrajnych przypadkach otyłości wśród pracowników biurowych. Nie jest to jakby się mogło wydawać problem przyszłości, lecz teraźniejszości. Warto więc się nad tym problemem pochylić. Tego trudnego i pracochłonnego zadania podjęła się nasza drużyna SIFE SGGW, dla której nawet najtrudniejsze projekty są do wykonania!

Projekt ten, skierowany jest do średnich przedsiębiorstw zorientowanych na pracownika oraz jego potrzeby a także do producentów i dystrybutorów zdrowej żywności. Liczymy, że współpraca naszej drużyny z zainteresowanymi firmami przyniesie wymierne efekty ekonomiczne oraz społeczne.

Zawsze świeże informacje znajdziesz na: www.facebook.com/Sife.Sggw


.: Wydział Nauk Ekonomicznych SGGW w Warszawie :.
Ekonomia | Zarządzanie | Finanse i Rachunkowość | Logistyka | Turystyka i Rekreacja