Archiwum

Zespół SIFE SGGW zaprasza na spotkanie rekrutacyjne, które odbędzie się 20 października o godzinie 15 w budynku 32 (zielony) sala 1070 (I piętro).

SIFE (Students in Free Enterprise) to międzynarodowa, prestiżowa inicjatywa biznesowo-edukacyjna, która jest już obecna na 1800 uczelniach na całym świecie. Studenci zaangażowani w SIFE, wspólnie z opiekunami naukowymi i sponsorami poszukują rozwiązań dla lokalnych problemów. Realizują projekty, które prowadzą do poprawy, jakości życia lokalnych grup społecznych. Co roku odbywają się konkursy SIFE Poland, których zwycięzcy biorą udział w międzynarodowym finale SIFE World Cup (Los Angeles, Kuala Lumpur)

Studenci w SIFE zyskują:
• Wiedzę i praktyczne umiejętności
• Doświadczenie w zarządzaniu i samodzielnej realizacji projektów
• Wyjątkowe kontakty z potencjalnymi pracodawcami;
• Udział w interesujących szkoleniach i warsztatach;
• Satysfakcję z pracy w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu;
• Wpływ na rozwój lokalnych społeczności
• Znajomości ze studentami z Polski i ze świata.
Jeżeli nie możesz się pojawić, a jesteś zainteresowany- pisz sife.sggw@gmail.com

Międzywydziałowe Koło Naukowe Odpowiedzialnego Biznesu od czasu oficjalnego zarejestrowania na uczelni (luty 2011r.) stworzyło 3 projekty, realizowane na terenie całej Warszawy, w ramach idei CSR.
Efekty działań SIFE SGGW zostały zaprezentowane podczas oficjalnego Ogólnopolskiego Finału Konkursu SIFE 2011, który odbył się 30 czerwca 2011r. w Teatrze Kamienica w Warszawie.

- Sport + Nutrition = Health został zrealizowany w warszawskim centrum sportowym „Wesolandia”. Zakładał on stworzenie jednodniowej poradni dietetycznej przy centrum sportowym w warszawskiej Wesołej. W akcji wzięli udział nasi studenci z wydziału nauk o żywieniu, w roli dietetyków oraz 50 mieszkańców Wesołej, którzy poddali się badaniom. Akcja przyczyniła się do wzrostu sprzedaży oferowanych usług ponieważ 15 osób poddanych badaniu zakupiło miesięczne karnety w „Wesolandi”. Serdecznie dziękujemy partnerom biznesowym i władzom uczelni za pomoc przy projekcie, oraz Julicie Dudicz za kierowanie tym projektem.

- Energia w formie skierowany został do pracowników biura podróży TUI Polska. Za jego realizację odpowiedzialny był Kornel Drabiński, który wraz z zespołem przeprowadził prezentację dotyczącą implementowania proekologicznych rozwiązań w biurach firm, które mogłyby realnie obniżyć koszty energii i wody.
- 20 maja 2011 r. podczas Dni SGGW zespół SIFE SGGW reprezentowany przez Julitę Dudicz prowadził punkt informacyjny. Społeczność naszej uczelni miała okazję zaczerpnąć informacji o idei CSR i jej rozwoju w ramach działań naszego Koła.
“Domowe przedszkole – Mama i Ja!” W dniu 16 kwietnia zespół SIFE SGGW, na terenie naszego wydziału, zorganizował szkolenie z zakresu zakładania niepublicznych punktów przedszkolnych. W szkoleniu wzięło udział 20 osób z całej Warszawy i okolic. Jest to pierwszy zrealizowany projekt naszego zespołu. Agnieszka Napora wraz ze swoim zespołem zorganizowała 5 godzinne szkolenie zapraszając do współpracy zarówno kadrę SGGW jak i specjalistów z branży. W programie szkolenia znajdowały się:
– formy finansowania własnej działalności (Agnieszka Napora, project leader SIFE)
– normy prawne zakładania przedszkoli (Monika Zielińska, firma Fabryka Przedszkoli)
– tworzenie biznes planu (Artur Nagórka, doktorant SGGW)
– harmonogram dnia dziecka (Małgorzata Grzybek, pedagog)
Wszyscy uczestnicy uzyskali niezbędną dla nich wiedzę, aktywnie uczestniczyli w warsztatach, a większość z nich zadeklarowała chęć założenia własnego przedszkola i dalszej współpracy z naszą drużyną.