photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10


Enactus SGGW zwycięzcą w konkursie „Odpowiedzialnie z LOTOSEM”

poniedziałek 2.02.2015

Warszawa, 29.01.2015

 

 

Enactus SGGW zwycięzcą w konkursie „Odpowiedzialnie z LOTOSEM”

 

Międzywydziałowe Koło Naukowe Odpowiedzialnego Biznesu Enactus zwyciężyło w ogólnopolskim konkursie grantowym na najciekawsze projekty z zakresu odpowiedzialnego biznesu, który organizowała Grupa LOTOS.

Konkurs „Odpowiedzialnie z LOTOSEM” kierowany był do wszystkich kół naukowych w naszym kraju, a jego celem było wyłonienie najciekawszego projektu wchodzącego w obszar CSR.

Jury konkursowe przyznało grant o łącznej wartości 10 000 zł ex aequo dwóm organizacjom studenckim: Międzywydziałowemu Kołu Naukowego Odpowiedzialnego Biznesu ENACTUS  ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na realizację projektu Aphasia oraz Kołu Naukowemu STRATEG z Uniwersytetu Gdańskiego, którzy przygotowali międzysektorowy projekt Meble od Nowa.

Studenci z SGGW będą odpowiedzialni za koordynację projektu, współpracę z naukowcami i firmami zajmującymi się zagadnienie afazji oraz jego rozliczenie. W skład zespołu projektowego wchodzą następujący członkowie koła Enactus: Martyna Gańko, Piotr Bender, Paweł Trela, Ekaterina Tcypysheva, Kamil Jamorski, Beata Chilińska, Dorota Hamer i Marta Kosakowska. Partnerami projektu będą: Marcin Wichrowski (Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych), Karolina Wiktor, Abi Roper (City University of London), Agencja Microlight i Aphasia Center w Eindhoven (Holandia).

Warszawskie koło studentów SGGW tematem swojego projektu uczyniło afazję, a odbiorcami afatyków oraz ich najbliższe otoczenie. Afazja to utrata uprzednio nabytej umiejętności mówienia i/lub upośledzenie rozumienia języka, czytania oraz pisania, będąca najczęściej skutkiem udaru mózgu lub urazów mechanicznych takich jak np. wypadek samochodowy. – Największą barierą osób cierpiących na afazję jest brak możliwości komunikowania się ze światem zewnętrznym. W tym celu stworzyliśmy prototyp aplikacji, która pozwoli afatykowi za pomocą prostych symboli i znaków komunikować się ze światem. Program pozwala na tworzenie prostych notatek, a następnie udostępnianie ich na specjalnej, okrojonej wersji Facebook’a. Aplikacja będzie darmowa i będzie można ją pobrać w oficjalnych sklepach mobilnych na wszystkie platformy – mówi Martyna Gańko, koordynator projektu.

Ponadto projekt zakłada budowę i promocję wielojęzycznej strony internetowej, która będzie podwaliną wiedzy dla rodzin i najbliższych afatyków. Badania związane z występowaniem tej choroby są zatrważające: tylko w Polsce około 50 000 osób każdego roku doznaje udaru, z czego jedna trzecia cierpi na afazję.

-          Jesteśmy bardzo ciekawi jak rozwiną się zwycięskie projekty i mamy nadzieję, że dzięki przyznanym grantom, studenci rozwiną skrzydła a inicjatywy zaczną żyć własnym życiem – mówi Jowita Twardowska dyrektor ds. Komunikacji i CSR w Grupie LOTOS.

Szczegóły: http://odpowiedzialny.lotos.pl/1611/spoleczenstwo/programy_spoleczne/konkurs_grantowy_odpowiedzialnie_z_lotosem

DSC_0416


.: Wydział Nauk Ekonomicznych SGGW w Warszawie :.
Ekonomia | Zarządzanie | Finanse i Rachunkowość | Logistyka | Turystyka i Rekreacja