Konferencja Naukowa pt: Ryzyko i ubezpieczenia w rolnictwie

W dniu 22 maja 2014 roku w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbędzie się konferencja naukowa „Ryzyko i ubezpieczenia w rolnictwie” organizowana przez Katedrę Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw na Wydziale Nauk Ekonomicznych.
Konferencja organizowana jest na zakończenie projektu badawczego pt. „Metody pomiaru i ograniczania ryzyka w produkcji rolniczej w Polsce w warunkach przemian instytucjonalnych i zmian klimatycznych”. Dyskusja nad podstawowymi problemami związanymi z zagadnieniem ryzyka przeprowadzona zostanie w trzech sesjach tematycznych. Wprowadzenie do dyskusji dokonane będzie przez zaproszonych referentów. Wstępny program poszczególnych sesji zamieszczony jest w poniższej tabeli.

Publikacja:
Po konferencji planowane jest wydanie specjalnego numeru Roczników Ekonomii Rolnictwa i Obszarów Wiejskich. Uczestników konferencji, zainteresowanych publikacją prac dotyczących zagadnienia ryzyka w rolnictwie, zapraszamy do zgłaszania artykułów. Sugerowana objętość pracy wynosi do 10 stron standardowego maszynopisu. Opublikowane będą jedynie te artykuły, które zostaną pozytywnie zrecenzowane.

Kalendarium:

• 7 maja – przesłanie artykułu do publikacji
  • 14 maja – przekazanie autorom wyników recenzji
  • 17 maja – zgłoszenie udziału i wniesienie opłaty konferencyjnej
  • 7 czerwca – przesłanie ostatecznych wersji artykułów uwzględniających uwagi recenzentów.

Opłaty:
Opłata konferencyjna bez publikacji artykułu wynosi 250 zł i obejmuje: udział w konferencji, materiały konferencyjne i wyżywienie (nie obejmuje kosztów dojazdu i ewentualnych noclegów).
Opłata konferencyjna z publikacją artykułu wynosi 900 zł.
Nr konta bankowego: 44 1240 6003 1111 0000 4945 5230

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:
dr Piotr Sulewski
Sekretarz Konferencji
Tel. 22 5934217
e-mail: piotr_sulewski@sggw.pl

Zapraszamy do udziału w konferencji oraz uprzejmie prosimy o przekazanie zaproszenia współpracownikom i wszystkim zainteresowanym.

Miejsce konferencji:
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie